Jaki kolor pustaków wybrać do ogrodzenia betonowego?

porada 1

Barwa i styl ogrodzenia to pierwsze, co rzuca się w oczy gościom i przechodniom. Stanowi niejako wizytówkę całej posesji, dlatego warto dokładnie przemyśleć jego wybór. W artykule podpowiadamy, jaki kolor ogrodzenia z pustaków wybrać, aby całość wyglądała atrakcyjnie.

Ogrodzenie betonowe - jak wybrać odpowiedni kolor?

Ładne ogrodzenia cechują się idealnym dopasowaniem do charakteru posiadłości. Nie wiesz, jak wybrać odpowiedni kolor bloczków betonowych? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.
Ogrodzenie betonowe powinno być spójne z odcieniem furtki i bramy wjazdowej. Pamiętaj, że te dwie konstrukcje bezpośrednio ze sobą sąsiadują. W pierwszej kolejności należy je wziąć pod uwagę, wybierając kolor pustaków ogrodzeniowych i ich fakturę.
Dodatkowo ogrodzenie betonowe powinno nawiązywać stylem do elewacji domu. Najczęściej nowoczesne budynki utrzymane są w neutralnych barwach. Dominują tam odcienie szarości, czerni i bieli. Z takimi posesjami świetnie współgrają pustaki ogrodzeniowe gładkie. Cieplejsza kolorystyka elewacji odpowiada natomiast domom w stylu tradycyjnym. Tutaj wygrywają pustaki łupane słupkowe i pustaki łupane cokołowe w beżowych odcieniach.
Elementy ogrodzenia, takie jak słupki, czy murki powinny nawiązywać do charakterystycznych zdobień domu. Mogą mieć podobny kolor do dachu, opraw okien czy drzwi. Jeśli Twój ogród wyposażony jest w kostkę brukową, warto zwrócić uwagę na jej barwę. Kolor i faktura to dobry punkt wyjścia do poszukiwania stylu idealnego ogrodzenia.

 

Jaki kolor pustaków ogrodzeniowych wybrać?


Ogrodzenia z pustaków mają wiele zalet. Do najważniejszych należy ich trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i duży wybór kolorów. Bloczki betonowe do złudzenia przypominają naturalny kamień, mający nieregularne kształty i różnorodne faktury. Ogrodzenia betonowe mogą być łączone przy pomocy metalowych lub drewnianych przęseł, co daje dużą dowolność aranżacyjną. Z bloczków można stworzyć nowoczesne ogrodzenia betonowe, które doskonale wpasują się w charakter przedmieścia większego miasta, jak i te bardziej tradycyjne, dodające sielskiego charakteru całej posesji.

 

Powierzchnia łupana


Bloczki łupane do złudzenia przypominają fakturą piaskowiec. Występują w wielu wersjach kolorystycznych, a także dają możliwość zabarwienia na dowolny kolor. Obecnie najczęściej wybieranymi barwami przez klientów są odcienie bieli, brązu, czerni, szarości oraz beżu. W zależności od modelu bloczki mogą mienić się różnymi barwami. Zazwyczaj dominuje w nich jedna tonacja kolorystyczna, przełamana drobinkami w innym kolorze. Ogrodzenie betonowe wykonane w tym stylu świetnie komponuje się z zabudową tradycyjną, podkreślając rustykalny styl całej posiadłości. Natomiast po połączeniu go z modernistycznymi dodatkami, podkreśla subtelność nowoczesnej zabudowy. Bloczki można nabyć w formie pustaków cokołowych i słupkowych. Nadają się do budowy pełnego muru, nie wymagając przy tym profesjonalnej pielęgnacji, a jedynie dobrego zaimpregnowania.

 

jaki kolor putskow

 

Powierzchnia gładka


Betonowe ogrodzenia z pustaków gładkich polecamy wszystkim fanom minimalizmu. Są to materiały wykonane z połączenia betonu i granitu, barwione w masie. Występują w kolorze czarnym, brązowym i w wielu odcieniach szarości. Szczególnie dużą popularnością cieszą się „marmurowe” wzory na gładkich kamieniach. Tego typu ogrodzenia wyglądają niezwykle elegancko i stylowo. Pasują do nowoczesnej zabudowy, dodając szyku i elegancji całej posesji. Ogrodzenie o jednolitej barwie współgra z minimalistyczną zabudową. Podkreśla jej surowy charakter, szczególnie gdy kolor pustaków nawiązuje do barwy drzwi, czy dachu. Gładkie bloczki betonowe dobrze wyglądają w połączeniu z metalowymi i drewnianymi przęsłami.

 MG 3304 furtka 123

 

Wybierając kolor ogrodzenia betonowego, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Jednymi z najważniejszych jest brama wjazdowa, elewacja i styl budynku. Na ich podstawie należy dokonać analizy kolorystycznej i wybrać odpowiedni odcień bloczków betonowych. Tradycyjnym domom poleca się ogrodzenie z pustaków łupanych o cieplejszych barwach, z kolei styl modernistyczny charakteryzują gładkie kamienie i zimne kolory.

 

logo www biale300

face jadar face jadar homeface jadar garden   face jadar sun

JADAR SP. Z O.O.

ul. Marii Fołtyn 6B
26-600 Radom


ue logo

SEKRETARIAT

tel. +48 369 09 00
tel. +48 369 09 01
jadar@jadar.pl

PRODUKTY
INSPIRACJE
CENNIK
AKTUALNOŚCI
O NAS
GDZIE KUPIĆ
KONTAKT
FAQ

WSPÓŁPRACA

Dział projektowy
Dla architektów
Dla wykonawcy i dystrybutorów

DO POBRANIA

Dla architektów
Katalogi
Deklaracje właściwości użytkowych
Dla mediów