Jak oszacować koszty budowy betonowego ogrodzenia z pustaków gładkich?

Jeśli projektujesz od podstaw montaż ogrodzenia betonowego, koszty warto oszacować nieco wcześniej. W innym przypadku ceny ogrodzeń z pustaków gładkich mogą nas zaskoczyć. Na ostateczny koszt wpływ ma nie tylko metraż i rodzaj wybranych materiałów. Warto wziąć pod uwagę też inne elementy. Podpowiadamy, jak zaplanować koszty budowy betonowego ogrodzenia.

 

porada 1

 

Co wpływa na koszt ogrodzenia działki?


Bardzo trudno ocenić ostateczną cenę ogrodzenia betonowego. Wpływ na nią ma nie tylko ilość wykorzystanych bloczków betonowych, ale również ich metraż i robocizna. Przed rozpoczęciem prac, należy odpowiednio przygotować działkę. Należy zdecydować czy wymagana jest podmurówka i jaką bramę oraz furtkę wybierasz. Te wszystkie elementy znacząco podnoszą koszt projektu. Z tego powodu zaleca się korzystać z podpowiedzi i rad doświadczonych producentów materiałów budowlanych. Z naszej strony oferujemy sprzedaż pustaków gładkich oraz zaprojektowanie idealnego ogrodzenia.

 

Koszt pustaków gładkich


Przed przystąpieniem do pracy, należy dokładnie sprawdzić wymiary działki. Będą to dane wyjściowe, na podstawie których policzymy koszt ogrodzenia podwórka. Dzięki znajomości metrażu w teorii obliczymy wymagane słupki ogrodzeniowe, przęsła i inne elementy niezbędne w czasie trwania montażu. Pomiary działki powinny być w miarę dokładne, dzięki czemu obliczone koszty okażą się realne.
Betonowe pustaki gładkie są sprzedawane przez nas w paletach, cennik dostępny jest na naszej stronie. Oferujemy różne rozmiary bloczków, a wszystkie niezbędne dane można znaleźć w specyfikacji technicznej produktu. W sprzedaży dostępne są te o długości 40 i 80 cm. Wybór uzależniony jest od kupującego. Warto przedyskutować go z naszymi projektantami.

 MG 9097 pustak ogrodzeniowy 40cm       jadar pustak ogrodzeniowy gladki.6 f

 

Słupki, daszki i inne akcesoria


Wykonanie ogrodzenia z pustaków gładkich nie może się odbyć bez odpowiednich akcesoriów. Mowa tutaj o słupkach i łącznikach ogrodzeniowych betonowych. Ich ceny są zróżnicowane i zależą od wielu parametrów technicznych. Koszt słupków ogrodzeniowych jest różny, a wpływ na niego ma wysokość, grubość oraz design elementów. W wyższej cenie dostępne są słupki ozdobne, które wyróżniają się niecodziennym wzorem.
Najczęściej wybierane są słupki ogrodzeniowe o wysokości od 1700 mm do 2500 mm. Należy pamiętać, że duża ich część będzie wkopana w ziemię. Z kolei większość z nich ma taki sam, uniwersalny profil wynoszący 60 × 40 mm. Wyróżnia się trzy rodzaje słupków: początkowe, pośrednie i końcowe. Jak same nazwy wskazują, początkowe montuje się przy rozpoczęciu ogrodzenia, pośrednie w środku, a ostatni kończy całą konstrukcję.
Co więcej, licząc koszty ogrodzenia, warto wziąć pod uwagę elementy dekoracyjne. Daszki ogrodzeniowe dwuspadowe lub daszki płaskie stanowią zwieńczenie słupków. Poleca się je wybrać, ponieważ świetnie przełamują styl betonowego ogrodzenia z pustaków gładkich oraz zwiększają jego atrakcyjność. Ich ceny uzależnione są od wybranego modelu, koloru i materiału.

 

jadar daszek ogrodzeniowy plaski f        MG 9071 popr

 

Fundamenty


Koszt fundamentów również ma duży wpływ na finalną cenę ogrodzenia betonowego. Należy je dokładnie zaprojektować i wykonać podwaliny pod ogrodzenie, które zapewnią przeniesienie ciężaru na podłoże gruntowe. Dzięki temu nasze ogrodzenie będzie odpowiednio pracować w każdych warunkach. Fundamenty wznoszone są na 5-10 cm ponad poziom gruntu, na nie nakłada się izolację, której zadaniem jest zabezpieczyć bloczki betonowe przed wilgocią. Zazwyczaj koszt fundamentów wynosi od 900 do 1200 zł.
Drugą opcją jest podmurówka. Można ją wykonać samodzielnie lub przy pomocy prefabrykowanych elementów. Przyjęło się jednak, że ma ona największe zastosowanie przy lekkich ogrodzeniach. Planując je z betonowych przęseł, lepiej od razu brać pod uwagę konieczność wykonania fundamentów.

 

Furtka i brama ogrodzeniowa


Montaż ogrodzenia zwieńcza furtka i brama ogrodzeniowa. Są to ostatnie elementy, które sprawiają, że koszt całości zaczyna w szybkim tempie wzrastać. Tutaj ogromne znaczenie ma rodzaj danych elementów. Ceny są naprawdę zróżnicowane. Konstrukcje przesuwne należą do najdroższych, z kolei bramy dwuskrzydłowe są pewną formą oszczędności.

 

Pustak Ogrodzeniowy Gładki 3aa      jadar pustak ogrodzeniowy gladki.4 f

 

Koszt robocizny ogrodzenia z pustaków gładkich


Ceny montażu ogrodzenia z pustaków gładkich również znacznie się wahają zróżnicowane. Aby dokładnie określić koszt, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, m.in. lokalizację. Przykładowo w województwie świętokrzyskim na pewno usługa kosztuje mniej niż w mazowieckim lub dolnośląskim. Szacując koszty, warto zrobić krótkie rozeznanie wśród obowiązujących stawek za tego typu usługę. Ze swojej strony polecamy wybrać zaufanych fachowców pochodzących z polecenia. Jeśli nie znamy nikogo, kto w ostatnim czasie robił betonowe ogrodzenie, warto sprawdzić opinie różnych firm i na ich podstawie wybrać najlepszą. Po podliczeniu wszystkich kosztów warto dodać do końcowej kwoty 500-1000 zł, ponieważ zawsze mogą pojawić się niespodziewane wydatki.
Koszty, jakie należy uwzględnić przy planowaniu betonowego ogrodzenia to: ilość potrzebnych opakowań pustaków gładkich, wymagane słupki i łączniki ogrodzeniowe betonowe oraz elementy dekoracyjne. Teren powinien być uprzednio przygotowany, a przęsła postawione na fundamentach. Wykończeniem ogrodzenia jest brama wjazdowa i furtka, a ich ceny uzależnione są od wybranych modeli. Do materiałów należy doliczyć koszt robocizny.

 

logo www biale300

face jadar face jadar homeface jadar garden   face jadar sun

JADAR SP. Z O.O.

ul. Marii Fołtyn 6B
26-600 Radom


ue logo

SEKRETARIAT

tel. +48 369 09 00
tel. +48 369 09 01
jadar@jadar.pl

PRODUKTY
INSPIRACJE
CENNIK
AKTUALNOŚCI
O NAS
GDZIE KUPIĆ
KONTAKT
FAQ

WSPÓŁPRACA

Dział projektowy
Dla architektów
Dla wykonawcy i dystrybutorów

DO POBRANIA

Dla architektów
Katalogi
Deklaracje właściwości użytkowych
Dla mediów