Porady Eksperta

Jakie są zalety nawierzchni z kostki brukowej?

Kostka brukowa od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest powszechnie stosowana przy budowie ogrodowych ścieżek, chodników czy podjazdów. Z powodzeniem jest także wykorzystywana do utwardzania nawierzchni parkingów dla samochodów osobowych, a nawet ciężarowych. A wszystko to, dzięki niezwykle twardej i wytrzymałej strukturze. Jakie jeszcze zalety posiada ten wyjątkowy materiał budowlany?

Czytaj więcej...

Jak pozbyć się chwastów i mchu na kostce brukowej?

Mech na kostce z całą pewnością jest problemem dla wielu posiadaczy przydomowych podjazdów oraz alejek. Niestety pojawia się on zarówno w szczelinach między płytkami i kostką, jak również na powierzchni całej kostki. Powstawaniu tego zjawiska sprzyja przede wszystkim nawierzchnia, która znajduje się w zacienionym i wilgotnym miejscu. Mech wygląda nieestetyczne, dodatkowo ma tendencję do szybkiego odrastania. Co zatem zrobić, aby nie trzeba było ciągle go wyrywać? Jaki domowy sposób na mech okaże się skuteczny?

Czytaj więcej...

Udekoruj swój ogród ozdobnym kruszywem

Budowa Twojego wymarzonego domu z ogrodem dobiegła końca. Okazały budynek lśni nowością, a na otaczającym go zielonym terenie nieśmiało przyjmują się kolejne krzewy i ozdobne rośliny. Jednak gdy patrzysz na swoją posesję, zauważasz, że brakuje elementów, które dodałyby jej wyrazu i zaakcentowały znajdujące się na niej strefy. Doskonałym rozwiązaniem na podkreślenie działki są kruszywa dekoracyjne, które uwypuklają zalety ogrodu i urozmaicają monotonne otoczenie.

Czytaj więcej...

Płyty tarasowe - jakie wybrać? Poradnik

Płytki to najchętniej wybierany rodzaj okładziny posadzkowej na taras. Płyty tarasowe są łatwe w utrzymaniu czystości, zachowują trwałość przez wiele lat i wyglądają estetycznie. Żeby jednak móc cieszyć się z pięknego wyglądu posadzki, trzeba wybrać odpowiedni produkt, przeznaczony do użytku zewnętrznego. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na cechy idealnych płytek tarasowych. Warto także sprawdzić, jakie są rodzaje płytek na taras, grubość i wymiary oraz co oferują producenci.

Czytaj więcej...

Kolory kostki brukowej – jaki wybrać i czym się kierować?

W ostatnich latach kostka brukowa cieszy się coraz większą popularnością. Nie można się temu specjalnie dziwić. Jest materiałem o wysokiej trwałości, łatwym do utrzymania w czystości, a przede wszystkim dającym ogromne możliwości tworzenia ciekawych aranżacji. Różnorodne kształty i kolory kostki brukowej umożliwiają niezwykle efektowne i estetyczne zagospodarowanie terenu wokół domu, ale nie tylko. 

Czytaj więcej...

Impregnacja kostki brukowej - Kiedy, jak i dlaczego impregnować?

Nawierzchnia wykonana z materiału takiego jak kostka brukowa może stanowić wizytówkę każdej posesji. Może służyć jako chodnik lub podjazd dla samochodów. Jest trwała, wytrzymała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Aby długo wyglądała jak nowa, należy ją w odpowiedni sposób zaimpregnować. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów służących do tego celu. Ich sposób użycia zależy od miejsca położenia kostki i jej zastosowania.

Czytaj więcej...

Układanie kostki brukowej - Poradnik - jak samemu ułożyć?

Kostka brukowa może być prawdziwą wizytówką, na przykład na obrzeżach wokół domu. Aby spełniła swoje zadanie, musi być jednak prawidłowo ułożona. Można w tym celu wynająć maszyny budowlane, ale jest to kosztowne. Na szczęście układanie kostki nie jest trudne i jest możliwe do wykonania samodzielnie. Jeśli kostka zostanie położona we właściwy sposób, wytrzyma duże obciążenia i będzie służyła przez wiele lat jako chodnik przed domem lub podjazd do garażu.

Czytaj więcej...

Ogrodzenia betonowe jednostronne czy dwustronne?

Ogrodzenia betonowe pozwalają na solidne i trwałe wydzielenie przestrzeni działki lub ogrodu. Proponowane obecnie wzory są tak różnorodne, że każdy może dopasować je idealnie do całości aranżacji ogrodu. Doceniana jest również ich trwałość: niezależnie od warunków atmosferycznych będą nam służyć długie lata, ciesząc oczy i skutecznie chroniąc naszą prywatność. Jakie ogrodzenie warto wybrać - jednostronne czy dwustronne - przedstawiamy zalety obu rozwiązań.

Czytaj więcej...

Jak zapewnić sobie prywatność na swojej działce czy w ogrodzie?

Korzystanie z własnej działki lub ogrodu wokół domu stało się dla nas niezwykle ważną częścią życia, zwłaszcza w obliczu pandemii koronawirusa. Zielona przestrzeń otaczająca nasze miejsce zamieszkania będzie spełniać swoją funkcję, jeśli zadbamy o prywatność, chroniąc się przed oczami niepowołanych ciekawskich osób. W jaki sposób można zapewnić sobie pożądaną prywatność, odgraniczając własny kawałek zieleni? Oto najpopularniejsze rozwiązania!

Czytaj więcej...

Jak obniżyć koszt budowy ogrodzenia z pustaków betonowych?

Ogrodzenia betonowe w ostatnich latach zyskują na popularności, przede wszystkim ze względu na ciekawe, efektowne formy oraz trwałość. Dla wielu osób problemem bywa jednak cena ogrodzeń tego typu. Warto wiedzieć, w jaki sposób można ją obniżyć, zyskując jednak ogrodzenie, które posłuży nam przez długie lata.

Czytaj więcej...

logo www biale300

face jadar face jadar homeface jadar garden   face jadar sun

JADAR SP. Z O.O.

ul. Marii Fołtyn 6B
26-600 Radom


ue logo

SEKRETARIAT

tel. +48 369 09 00
tel. +48 369 09 01
jadar@jadar.pl

PRODUKTY
INSPIRACJE
CENNIK
AKTUALNOŚCI
O NAS
GDZIE KUPIĆ
KONTAKT
FAQ

WSPÓŁPRACA

Dział projektowy
Dla architektów
Dla wykonawcy i dystrybutorów

DO POBRANIA

Dla architektów
Katalogi
Deklaracje właściwości użytkowych
Dla mediów