Porady Eksperta

Jak i do czego wykorzystać palisady ogrodowe? 13 pomysłów

Trudno znaleźć w ogrodzie bardziej naturalne i wyjątkowe formy dekoracji niż palisady ogrodowe. Owszem, większość osób kojarzy je głównie z wytyczaniem ścieżek, dróg dojazdowych i montażem murków oporowych, ale ich zastosowanie jest znacznie bardziej złożone, a czasem nawet zaskakujące. Gdzie zatem można wykorzystać ich dekoracyjny i funkcjonalny potencjał?

Czytaj więcej...

Zjawisko klawiszowania / wybrzuszania kostki brukowej - przyczyny problemu

Wybrzuszona, sklawiszowana kostka brukowa to koszmar każdego, kto zakończył już niełatwą i często długotrwałą pracę nad aranżowaniem przydomowej przestrzeni. Gdy kostka jest już ułożona i zaczyna wybrzuszać się, naprawa problemu nigdy nie będzie prosta. Dlatego należy wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy kładzeniu kostki brukowej, aby ta w przyszłości trzymała się stabilnie nawierzchni.

Czytaj więcej...

Jak oszacować koszty budowy betonowego ogrodzenia z pustaków gładkich?

Jeśli projektujesz od podstaw montaż ogrodzenia betonowego, koszty warto oszacować nieco wcześniej. W innym przypadku ceny ogrodzeń z pustaków gładkich mogą nas zaskoczyć. Na ostateczny koszt wpływ ma nie tylko metraż i rodzaj wybranych materiałów. Warto wziąć pod uwagę też inne elementy. Podpowiadamy, jak zaplanować koszty budowy betonowego ogrodzenia.

Czytaj więcej...

logo www biale300

face jadar face jadar homeface jadar garden   face jadar sun