Porady Eksperta

Czym można wypełnić betonowe płyty ażurowe?

Nawierzchnie pokryte płytą ażurową są coraz częstszym elementem naszego krajobrazu. Inwestorzy wybierają ją głównie ze względu na wytrzymałość, ale też ze względu na ciekawy wygląd. Co ważne, obydwie cechy płyt ażurowych zależą ostatecznie od tego, jakie wypełnienie płyt ażurowych zostanie zastosowane.

Czytaj więcej...

Kiedy najlepiej układać kostkę brukową?

Każdy, kto choć raz układał kostkę na swoim podwórku, wie, że jej końcowy wygląd zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest pora roku. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie, kiedy warto się zabrać za układanie kostki brukowej i czy warunki atmosferyczne mają wpływ na ostateczną jakość brukowanej powierzchni. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej...

Podbudowa pod kostkę brukową – poradnik

Jak powinna wyglądać solidna podbudowa pod kostkę brukową? Jednym z czynników, który decyduje o jej budowie i strukturze, jest rodzaj znajdującego się pod nią podłoża. Sprawdźmy, jak wykonać dobrą podbudowę, na co zwrócić uwagę i w jakich okolicznościach trzeba będzie zabezpieczyć ją warstwami stabilizującymi i filtrującymi. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej...

Jak powstaje kostka brukowa? Technologie produkcji

W Polsce historia kostki brukowej nie jest zbyt znana. A szkoda, bo ten ciekawy materiał jest znany już od starożytności. O jakości wykonania ówczesnych kostek świadczy m.in. to, że możemy je podziwiać do dziś. Początkowe zastosowania i korzyści wynikające z ich specyficznej budowy były na tyle szerokie, że korzysta się z nich również dziś.

Czytaj więcej...

Jak i do czego wykorzystać palisady ogrodowe? 13 pomysłów

Trudno znaleźć w ogrodzie bardziej naturalne i wyjątkowe formy dekoracji niż palisady ogrodowe. Owszem, większość osób kojarzy je głównie z wytyczaniem ścieżek, dróg dojazdowych i montażem murków oporowych, ale ich zastosowanie jest znacznie bardziej złożone, a czasem nawet zaskakujące. Gdzie zatem można wykorzystać ich dekoracyjny i funkcjonalny potencjał?

Czytaj więcej...

logo www biale300

face jadar face jadar homeface jadar garden   face jadar sun