Porady Eksperta

Zjawisko klawiszowania / wybrzuszania kostki brukowej - przyczyny problemu

Wybrzuszona, sklawiszowana kostka brukowa to koszmar każdego, kto zakończył już niełatwą i często długotrwałą pracę nad aranżowaniem przydomowej przestrzeni. Gdy kostka jest już ułożona i zaczyna wybrzuszać się, naprawa problemu nigdy nie będzie prosta. Dlatego należy wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy kładzeniu kostki brukowej, aby ta w przyszłości trzymała się stabilnie nawierzchni.

Czytaj więcej...

Spoinowanie kostki brukowej - Czym wypełnić szczeliny?

Kostka brukowa to popularny i praktyczny pomysł na utwardzenie nawierzchni. Spoinowanie kostki brukowej to ostatni element jej montażu. Jest to zabieg konieczny, który nie tylko pełni funkcję estetyczną, ale też zabezpiecza poszczególne kostki przed przemieszczaniem się. Czym zasypać kostkę brukową, aby efekty były trwałe i estetyczne?

Czytaj więcej...

Z czego zbudować podjazd do domu i garażu?

Budowa podjazdu to dość skomplikowane zadanie, ale też niezwykle złożona inwestycja. Od właściwego przygotowania podłoża, jak również od rodzaju zastosowanego materiału, w dużej mierze zależeć będzie, czy spełni on swoje zadania. Z czego zatem zbudować podjazd do domu i garażu, aby nie tylko funkcjonalnie służył, ale żeby też estetycznie się prezentował i idealnie wpasowywał się w architekturę budynku?

Czytaj więcej...

Jakie są zalety nawierzchni z kostki brukowej?

Kostka brukowa od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest powszechnie stosowana przy budowie ogrodowych ścieżek, chodników czy podjazdów. Z powodzeniem jest także wykorzystywana do utwardzania nawierzchni parkingów dla samochodów osobowych, a nawet ciężarowych. A wszystko to, dzięki niezwykle twardej i wytrzymałej strukturze. Jakie jeszcze zalety posiada ten wyjątkowy materiał budowlany?

Czytaj więcej...

Jak pozbyć się chwastów i mchu na kostce brukowej?

Mech na kostce z całą pewnością jest problemem dla wielu posiadaczy przydomowych podjazdów oraz alejek. Niestety pojawia się on zarówno w szczelinach między płytkami i kostką, jak również na powierzchni całej kostki. Powstawaniu tego zjawiska sprzyja przede wszystkim nawierzchnia, która znajduje się w zacienionym i wilgotnym miejscu. Mech wygląda nieestetyczne, dodatkowo ma tendencję do szybkiego odrastania. Co zatem zrobić, aby nie trzeba było ciągle go wyrywać? Jaki domowy sposób na mech okaże się skuteczny?

Czytaj więcej...

Udekoruj swój ogród ozdobnym kruszywem

Budowa Twojego wymarzonego domu z ogrodem dobiegła końca. Okazały budynek lśni nowością, a na otaczającym go zielonym terenie nieśmiało przyjmują się kolejne krzewy i ozdobne rośliny. Jednak gdy patrzysz na swoją posesję, zauważasz, że brakuje elementów, które dodałyby jej wyrazu i zaakcentowały znajdujące się na niej strefy. Doskonałym rozwiązaniem na podkreślenie działki są kruszywa dekoracyjne, które uwypuklają zalety ogrodu i urozmaicają monotonne otoczenie.

Czytaj więcej...

Płyty tarasowe - jakie wybrać? Poradnik

Płytki to najchętniej wybierany rodzaj okładziny posadzkowej na taras. Płyty tarasowe są łatwe w utrzymaniu czystości, zachowują trwałość przez wiele lat i wyglądają estetycznie. Żeby jednak móc cieszyć się z pięknego wyglądu posadzki, trzeba wybrać odpowiedni produkt, przeznaczony do użytku zewnętrznego. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na cechy idealnych płytek tarasowych. Warto także sprawdzić, jakie są rodzaje płytek na taras, grubość i wymiary oraz co oferują producenci.

Czytaj więcej...

Kolory kostki brukowej – jaki wybrać i czym się kierować?

W ostatnich latach kostka brukowa cieszy się coraz większą popularnością. Nie można się temu specjalnie dziwić. Jest materiałem o wysokiej trwałości, łatwym do utrzymania w czystości, a przede wszystkim dającym ogromne możliwości tworzenia ciekawych aranżacji. Różnorodne kształty i kolory kostki brukowej umożliwiają niezwykle efektowne i estetyczne zagospodarowanie terenu wokół domu, ale nie tylko. 

Czytaj więcej...

logo www biale300

face jadar face jadar homeface jadar garden   face jadar sun

JADAR SP. Z O.O.

ul. Marii Fołtyn 6B
26-600 Radom


ue logo

SEKRETARIAT

tel. +48 369 09 00
tel. +48 369 09 01
jadar@jadar.pl

PRODUKTY
INSPIRACJE
CENNIK
AKTUALNOŚCI
O NAS
GDZIE KUPIĆ
KONTAKT
FAQ

WSPÓŁPRACA

Dział projektowy
Dla architektów
Dla wykonawcy i dystrybutorów

DO POBRANIA

Dla architektów
Katalogi
Deklaracje właściwości użytkowych
Dla mediów