Ogrodzenie z pustaków gładkich czy łupanych?

Pustaki ogrodzeniowe to jedne z chętniej wykorzystywanych materiałów. Za co cenią je klienci? Przede wszystkim za wysoką jakość wykonania, solidność, trwałość, a także estetykę. Dowiedz się, które pustaki na płot sprawdzą się u ciebie.

jadar pustak ogrodzeniowy gladki.8 f

 

Szeroki wybór kolorów i wzorów pustaków ogrodzeniowych pozwala wybrać model idealnie dopasowany do własnych potrzeb aranżacyjnych. Niemniej jednak, możliwość nadania swojej posesji pożądanego charakteru i stylu to nie wszystko. Jeśli decydujesz się na domek, z pewnością ważne jest dla ciebie również poczucie bezpieczeństwa oraz prywatności. Ogrodzenie z pustaków, mające solidne i mocne fundamenty, będzie skutecznie chronić twoją posesję przed nieproszonymi gośćmi i osłaniać ją przed wzrokiem przechodniów. Ogrodzenia gładkie oraz łupane cokołowe i słupkowe doskonale spełniają wspomniane funkcje. Pytanie tylko, które z nich lepiej sprawdzą się na twojej posesji?

 

Pustaki ogrodzeniowe gładkie

Bloczki ogrodzeniowe gładkie to idealny wybór dla posesji nowoczesnych i minimalistycznych. Oba style przodują w polskim budownictwie, a wspomniane pustaki na ogrodzenie stanowią ich doskonałe dopełnienie. Ogromną zaletą tych rozwiązań jest prosty, ale bardzo elegancki design, który pozwala stworzyć z ich udziałem spójną i harmonijną aranżację. Co więcej, proste, geometryczne, betonowe formy doskonale podkreślają przydomową roślinność, a także umożliwiają stworzenie prywatnej, sprzyjającej relaksowi oazy spokoju.

Nowoczesny płot składający się z gładkich, betonowych bloczków świetnie sprawdza się również w połączeniu z metalem. Dlatego architekci chętnie wykorzystują tego typu ogrodzenia w aranżacjach industrialnych. Tu również doceniają je za proste, geometryczne formy oraz gładką strukturę betonowych bloczków. Ta ostatnia nie tylko świetnie podkreśla industrialny klimat, ale i sprawia, że cała aranżacji nabiera eleganckiego wykończenia.

Warto również wspomnieć, że pustaki, które znajdziesz w ofercie Jadar, dzięki zestawieniu różnych odcieni szarości zyskały unikalny charakter i głębie. Dzięki temu nie są jedynie nudną i monotonną betonową ścianą, a eleganckim i designerskim ogrodzeniem, które z dumą będzie reprezentować twoją posesję.

 

  MG 9097 ogrodzenie jadar        jadar pustak ogrodzeniowy gladki.4 f

 

Pustaki ogrodzeniowe łupane

Dla wielbicieli klasycznych aranżacji dobrym wyborem mogą się okazać ogrodzenia łupane. To właśnie dzięki nim w swoim przydomowym ogrodzie możesz stworzyć ciepły i naturalny klimat, który sprzyja wypoczynkowi w gronie rodziny i znajomych. Dużą zaletą tego typu ogrodzeń jest ich faktura, która doskonale imituje naturalny kamień. Swoją strukturę uzyskują w wyniku łupania odpowiednio przygotowanych bloków betonowych. Dzięki zastosowaniu specjalnej techniki produkcyjnej do złudzenia przypominają piaskowca, a jednocześnie są od niego znacznie tańsze.

Ogrodzenia łupane świetnie komponują się z metalowymi przęsłami, a także bardziej nowoczesnymi formami, jak na przykład panele. Za sprawą tych ostatnich ogrodzenie nabiera bardziej modernistycznego charakteru.

FRONT PAGE jpg 31 ogrodzenie       IMG 1807 pustak Łupany słupkowy 2021

 

Fundament pod ogrodzenie

Istotny jest fakt, że oba rodzaje ogrodzeń wymagają wykonania fundamentu. Płot z betonowych bloków jest masywny i ciężki, dlatego niezbędne jest odpowiednie przeniesienie jego ciężaru na grunt. Inna sprawa, że mocny i solidny fundament to gwarancja trwałego i bezpiecznego ogrodzenia. Jego porządne wykonanie jest niezbędne, aby płot mógł posłużyć przez długie lata.

Dzięki fundamentowi cała konstrukcja jest solidnie osadzona w ziemi, ale również trudna do sforsowania przez osoby trzecie, odporna na działanie czynników atmosferycznych (silny wiatr, ruchy ziemi czy mróz), uszkodzenia mechaniczne czy podkopy zwierząt. Zabezpieczenie przed tymi ostatnimi szczególnie docenią właściciele domów, zlokalizowanych na obrzeżach miast lub w małych miejscowościach, gdzie nie brakuje psów, ale także kun czy lisów.

Mocny i solidny płot to nie tylko estetyczne ogrodzenie przedzielające jedną posesję od drugiej. To również prywatność i poczucie bezpieczeństwa. By móc je uzyskać, warto zaufać sprawdzonym i cenionym markom, takim jak Jadar. Z pomocą jej produktów zbudujesz trwały i solidny płot, który stanie się wizytówką twojej posesji, a także skutecznie zabezpieczy cię przed złodziejami czy wścibskim wzrokiem przechodniów.

logo www biale300

face jadar face jadar homeface jadar garden   face jadar sun

JADAR SP. Z O.O.

ul. Marii Fołtyn 6B
26-600 Radom


ue logo

SEKRETARIAT

tel. +48 369 09 00
tel. +48 369 09 01
jadar@jadar.pl

PRODUKTY
INSPIRACJE
CENNIK
AKTUALNOŚCI
O NAS
GDZIE KUPIĆ
KONTAKT
FAQ

WSPÓŁPRACA

Dział projektowy
Dla architektów
Dla wykonawcy i dystrybutorów

DO POBRANIA

Dla architektów
Katalogi
Deklaracje właściwości użytkowych
Dla mediów